O lekarzu

mgr Enkhjargal Dovchin

Specjalizacja: Medycyna tybetańska.

Miejscowość: Warszawa.

Gdzie przyjmuje: Warszawa.

Wykonuje: leczenie metodą tradycyjną medycyny tybetańskiej.

Opis:

Kim jest ENJI ,bo tak w skrócie pozwala na siebie mówić
lek. Enkhjargal Dovchin najlepiej opowie o tym sama w e-book “W Cztery Oczy z Medycyną Naturalną Dalekiego Wschodu”
Oto fragment tej książki przybliżający biografię prof.Enji:

“Mamy rok 1962. W kochającej rodzinie mongolskiej w Ułan Bator przychodzi na świat dziecko młodego małżeństwa. Dziewczynka jest wyczekiwaną pociechą rodziców: ważnego polityka i jego wspaniałej żony. Otrzymuje imię Enkhjargal.

Od wczesnego dzieciństwa mała Enji interesuje się przyrodą i biologią oraz pomaga matce w opiece nad ośmiorgiem rodzeństwa. W miarę dorastania dziewczyna odkrywa u siebie pasję do medycyny, chce zostać lekarzem, w czym z całych sił starają się pomóc rodzice. Przychodzą jednak lata politycznych represji względem jej ojca. Również z powodu braku perspektyw na kształcenie w Mongolii, Enkhjargal wyjeżdza w 1980 roku do Rosji, do Wołgogradu (Stalingrad). Tam rozpoczyna studia na kierunku pediatria dziecięca.

Najbliższe lata młoda lekarka spędza bardzo pracowicie, po zajęciach na uczelni pracuje w szpitalu lub odwiedza ciężko chorych w ich domach. Trud i ponad przeciętne zdolności Enkhjargal szybko zostają docenione – dziewczyna dostaje propozycję zostania na uczelni i pisania doktoratu. Dla wielu byłoby to zapewne spełnieniem marzeń, jednak celem życia Enji jest leczenie ludzi, kontunuuje ona zatem swą pasję.

Ukończywszy studia lekarskie z wybitnymi wynikami, zostaje zakwalifikowana do pilotarzowego projektu studiów medycyny naturalnej w Ułan Bator, jednej z trzech uczelni na świecie propagującej tej kierunek. Szczęśliwa lekarka powraca w rodzinne strony by zgłębiać wiedzę pod okiem najwybitniejszych specjalistów – zielarzy z Chin oraz Mongolii.

Niezwykły talent oraz pasja ratowania życia doprowadzają Enji na szczyty, jako jedna z 3 wyróżnionych osób zostaje przyjęta pod skrzydła mnicha buddyjskiego. Mistrz przekazuje jej całą wiedzę o ziołolecznictwie tybetańskim zdobywaną przez dziesiątki pokoleń.

Enkhjargal kończy studia i zdobywa tytuł lekarza medycyny naturalnej. Wszechstronne wykształcenie, zarówno w dziedzinie lecznictwa akademickiego jak i niekonwencjonalnego, przynosi w 1993 roku ofertę pracy lekarza głównego w największym Centrum Akupunktury w Mongolii.

Kariera Enkhjargal Dovchin błyskawicznie się rozwija, lekarka osiąga ogromne sukcesy w diagnozowaniu oraz leczeniu chorych. Polecona przez swojego mistrza Enji przyjmuje w 1996 roku stanowisko nauczyciela w Szkole Akupunktury i Naturalnych Metod Leczniczych w Khukh Chot w Chinach (na dzień dzisiejszy szkoła przeniesiona do Pekinu).

Rok 2000 staje się dla Enji przełomowym, od tej pory bowiem zaczyna się jej przygoda z Polską. Przybywa do naszego kraju na zaproszenie pewnej bogatej pacjentki, która finansuje koszta podróży i pobytu. Los przynosi pani doktor kontrakt z firmą produkującą mieszanki ziołowe i w ten sposób lekarka osiedla się w Polsce.

Już ponad dziesięć lat Polacy mogą korzystać z usług doktor Enkhjargal Dovchin, za którą stoi ogromna wiedza i doświadczenie. W swoim Gabinecie Medycyny Tybetańsko-Mongolskiej przy ulicy Czerniakowskiej 28 A w Warszawie codziennie przyjmuje ona wielu pacjentów.

 Polska przyniosła Enji spełnienie w zawodzie, niestety również przykre naognki na jej osobę. Praktyki pani doktor okazały się tak skuteczne i efektywne, że nawet wielkie rynki farmaceutyczne poczuły się zagrożone i zorganizowały kampanię medialną przeciw jej naturalnym metodom leczenia. Przykre jest, że w dzisiejszym świecie tak niewielu ludzi zwraca uwagę na cierpienie innych, jeżeli zaś znajdą się takie osoby to niszczy się je bardzo szybko, a to wszystko dla pieniędzy. Zatem gdzie w tym wszystkim jest człowiek?

Życie potrafi pisać wiele scenariuszy, również dla doktor Enji wiele ich przygotowało, nie zawsze były one optymistyczne. Lekarka pomogła odzyskać zdrowie wielu ludziom, ślepy los nie przyniósł jej jednak za to owacji. W przeciągu swego życia ta ciepła kobieta zmagała się ze złośliwym rakiem układu pokarmowego, przeszła nawet zabieg usunięcia połowy żołądka wykonany w Mongolii przez jej mistrza. Dziś, na całe szczęście, po chorobie nie ma już śladu i pani doktor kontynuuje swoją pasję – leczy ludzi.

Całkiem niedawno lekarz Enkhjargal Dovchin została zaproszona przez Uniwersytet Harvaarda. Zaproponowano jej etat wykładowcy i eksperta-konsultanta w sprawie naturalnych metod leczenia. Kontrakt ciągle jest otwarty, kto wie jak długo ta wspaniała kobieta pozostanie jeszcze ze swoją rodziną w Polsce…