AlfaMED
<<
AlfaMED
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Źródło Resweratrolu - Rdestowiec Japoński

Autor: Alfa

Rdestowiec japoński jest rośliną pochodzącą z Chin, Korei Północnej i Południowej oraz Japonii. Pierwotnie wprowadzono ją jako roślinę ozdobną z szerokimi owalnymi liśćmi i pustymi łodygami, ale w późniejszym czasie zaczęto wykorzystywać ją do wielu, innych celów. Japoński rdestowiec nie jest uprawiany na całym świecie, rośnie wzdłuż rzek Stanów Zjednoczonych i Kanady. Przez wieki roślina ta była stosowana jako środek przeczyszczający, co doprowadziło do odkrycia jego właściwości leczniczych. Chociaż rdestowiec japoński jest jadalny i ma smak podobny do rabarbaru, wielu ludzi stosuje go wyłącznie ze względu na zawartość niesamowitego przeciwutleniacza, jakim jest resweratrol.

Wiele osób kojarzy resweratrol z czerwonym winem i jest ku temu dobry powód. Skórka winogrona jest znanym źródłem antyoksydantów, jednak rdestowiec japoński posiada ich znacznie więcej. Jego regularne stosowanie niesie wiele korzyści zdrowotnych. Nie bez powodu również producenci suplementów zawierających resweratrol chętniej wykorzystują rdestowiec japoński niż winogrona. Rdest może być bowiem uprawiany przez cały rok.

Trzy z najważniejszych korzyści zdrowotnych resweratrolu zawartego w rdestowcu japońskim obejmują:

Eliksir młodości

Resweratrol jest znany z właściwości przeciwstarzeniowych i jego zastosowanie w tym celu jest bardzo powszechne. Jako antyoksydant, resweratrol zwalcza szkodliwe uszkodzenia spowodowane przez wolne rodniki i może być niezwykle korzystny, zwłaszcza stosowany miejscowo. Jednak Twoja skóra nie jest jedynym obszarem ciała, któremu resweratrol z rdestowca japońskiego może pomóc w procesie starzenia. Resweratrol wpływa na aktywność sirtuin, które są enzymami w organizmie i interakcja ta ma pozytywny wpływ na choroby związane z wiekiem, takie jak m.in. cukrzyca typu 2, choroba Alzheimera i choroby układu krążenia.

Zapobiega nowotworom

Jedną z największych korzyści wynikających z regularnego naparu z rdestowca japońskiego jest, że resweratrol w nim zawarty jest bardzo pomocny w leczeniu nowotworów. Badania wykazały, że skutecznie zmniejsza jego rozmiar, a także hamuje przerzuty, szczególnie przy raku płuc.

Odchudza

Eksperci ds. zdrowia zauważają, że ograniczenie kalorii jest ważne dla utraty i utrzymania zdrowej masy ciała. Resweratrol okazał się mieć skutki podobne do stosowania diety o ograniczonej kaloryczności, pomagając ludziom w ten sposób schudnąć. Resweratrol jest obecnie najsilniejszym związkiem, który aktywuje gen SIRT1, który przyśpiesza spalanie tłuszczy. Oczywiście dostarczanie do organizmu resweratrolu z rdestowca japońskiego dobrze jest łączyć ze zbilansowaną dietą i ćwiczeniami fizycznymi, wtedy przynosi najlepsze rezultaty.

Rdestowiec japoński jest jednym z najlepszych źródeł resweratrolu. Wprowadzenie go do diety może pomóc opóźnić procesy starzenia, zarówno fizyczne, jak i psychiczne, schudnąć i utrzymać wagę. Poza tym może być silnym środkiem antynowotworowym. Spożywanie naparu lub odwaru z rdestowca to skuteczny sposób na utrzymanie dobrego stanu zdrowia.


Źródła:
 https://www.plantago-sklep.pl/rdestowiec-japonski.html -
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon