AlfaMED
<<
AlfaMED
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Prywatna położna - czy warto?

Autor: Alfa

Prywatna położna to w pełni wykwalifikowana osoba, która posiada odpowiednie umiejętności i uprawnienia, ale w przeciwieństwie do swoich koleżanek pracujących w szpitalnych placówkach publicznych, wybrały karierę w sektorze prywatnym. Wiele kobiet poszukuje ciągłości opieki w tak szczególnym i ważnym czasie, jakim jest ciąża, i może chcieć zatrudnić profesjonalistkę, która będzie im towarzyszyć i wspierać od poczęcia do porodu, aż do pierwszych tygodni rodzicielstwa.kobieta w ciąży

Prywatna położna często dołącza do rodziny wkrótce po potwierdzeniu ciąży lub później, jeśli z jakiegokolwiek powodu rodzina zdecyduje, że chciałaby skorzystać z jednak z opieki świadczonej w ramach prywatnej usługi. Dla wielu mam pomysł posiadania kontroli przedporodowej w zaciszu własnego domu, jest bardzo atrakcyjny.

Kiedy nadchodzi czas porodu, prywatna położna znajduje się blisko swojej pacjentki, aby pomóc jej w razie potrzeby. Może to być pomoc przy porodzie domowym lub, w niektórych przypadkach, jako aktywny uczestnik porodu szpitalnego. Zaletą opcji porodu w domu jest to, że nie ma presji na czas, a otoczenie jest relaksujące i znane.

Jeśli preferowany jest poród szpitalny, mamy mają dodatkowy spokój ducha, że będzie tam ktoś, kto zna ją i jej potrzeby. Kluczem jest to, że rodzina czuje się wspierana, prywatna położna zrobi wszystko, co w jej mocy, aby świadczyć usługi w preferowanym przez rodziców miejscu, kiedy nadchodzi czas narodzin dziecka. Położne prywatne nie różnią się od tych pracujących w szpitalach pod względem kwalifikacji, wybrały po prostu pracę w sektorze prywatnym.

Co się stanie, jeśli sprawy nie pójdą zgodnie z planem?

W dzisiejszych czasach, ryzyko związane z porodem jest znacznie niższe niż w przeszłości. Badania wykazują, że w większości przypadków poród domowy jest tak samo bezpieczny i możliwy do zrealizowania jak poród szpitalny, przy niższym ryzyku zakażenia. Położne są specjalnie przeszkolone, aby rozpoznawać wszelkie problemy, które mogą pojawić się wcześniej i są również przeszkolone w zakresie resuscytacji noworodków oraz dorosłych, co powinno być wymagane.

Prywatna położna uczęszcza na regularne szkolenia w celu zapewnienia, że jej wiedza na temat postępowania w sytuacjach kryzysowych jest aktualna. Oprócz regularnych szkoleń w zakresie umiejętności, prywatne położne mają przy sobie również niezbędny sprzęt do resuscytacji i odpowiednie leki, jeżeli są one wymagane. Sprzęt jest corocznie sprawdzany przez przełożoną położnej, aby zapewnić najwyższy standard opieki.

Jeśli zdecydujesz się na poród dziecka w szpitalu, czy to w procesie naturalnego porodu, czy w cesarskim cięciu, Twoja położna będzie z Tobą. Większość szpitali pozwala położnej pozostać z pacjentką przez cały okres porodu. Prywatna położna może odegrać ważną rolę jako Twój adwokat. Jeśli z jakiegokolwiek powodu zmieni się Twój plan porodowy, będzie ona w stanie Cię poprowadzić i doradzić oraz działać jako mediator pomiędzy Tobą a innymi specjalistami zajmującymi się Twoją opieką.


Źródła:
 http://www.heget.pl/ - Położna z Poznania
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon