AlfaMED
<<
AlfaMED
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Metody leczenia otyłości

Autor: Alfa

Niezależnie od rodzaju lub kombinacji, wyznaczanie celów jest ważną częścią każdego planu leczenia otyłości. Podczas gdy osoba może chcieć stracić dużą ilość kilogramów, ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że ustawienie i osiągnięcie realistycznego celu zmniejszenia masy ciała o zaledwie 3% do 5% masy ciała przyniesie pozytywne korzyści dla zdrowia. odchudzanie

Leczenie otyłości oparte na wyznaczaniu celów działa najlepiej, jeśli są one dostosowane do potrzeb danej osoby i w pełni bezpieczne. Ważna jest utrata 1 - 2 kg na tydzień, może nie jest to zbyt dużo, ale dzięki temu w ciągu roku pozwoli to zrzucić nawet około 50 kg. Niezależnie od tego, jaki plan leczenia sobie wyznaczysz, powolna utrata wagi będzie z czasem przynosić widoczne rezultaty i nie zaszkodzi Twojemu zdrowiu.

Leczenie otyłości

Leczenie otyłości może obejmować połączenie różnych rodzajów leczenia. Zawsze należy porozmawiać z lekarzem w celu uzyskania diagnozy i zaleceń dotyczących całego procesu. Istnieje wiele różnych metod leczenia otyłości. Korzystne jest stosowanie jednocześnie wielu metod, takich jak zmiana diety oraz ćwiczenia fizyczne. Aby schudnąć i utrzymywać wagę, zacznij myśleć o zindywidualizowanym planie żywienia zamiast diety. Plan dostosowany do Twoich osobistych upodobań będzie miał większe szanse na osiągnięcie trwałej utraty wagi.

Spacer jest doskonałym wyborem ćwiczeń dla osób otyłych. Program spaceru powinien rozpoczynać się powoli, chodząc 30 minut dziennie przez kilka dni w tygodniu. Stopniowo należy zwiększać dystans oraz czas poświęcany na spacerowanie. Jeśli masz poważne zapalenie stawów i chodzenie sprawia Ci trudność, chodzenie po wodzie w basenie jest świetną alternatywą. Przy tym ćwiczeniu jest minimalne obciążenie kolan.

Medyczne leczenie otyłości

Leczenie przez lekarza może być konieczne, gdy nie powiodły się inne wysiłki na rzecz utraty wagi. Leki mogą być niezbędne dla osób z problemami zdrowotnymi związanymi z otyłością i choć mogą pomóc, nie są one "magicznym" środkiem. Środki behawioralne odgrywają jeszcze ważniejszą rolę w każdym etapie odchudzania. Strategie behawioralne mogą być stosowane w celu zmiany nawyków żywieniowych i zwiększenia poziomu aktywności fizycznej. Zaburzenia odżywiania wymagają leczenia przez terapeutę i mogą również wymagać stosowania odpowiednich medykamentów.

Leczenie chirurgiczne

Chirurgia jest dziś jedynym wyborem, który skutecznie leczy chorobliwą otyłość u osób, u których nie powiodły się bardziej konserwatywne środki, takie jak dieta, ćwiczenia i medycyna. Potencjalnymi kandydatami są:

- Osoby z indeksem masy ciała (BMI) większym niż 40;

- Mężczyźni i kobiety, których waga jest dużo większa od ich prawidłowej masy ciała;

- Osoby pomiędzy 35 a 40 rokiem życia, które cierpią na inne poważne schorzenia związane z nadwagą, takie jak cukrzyca typu 2 związana z otyłością, bezdech senny lub choroby serca.

Zabiegi ograniczające znacznie zmniejszają wielkość żołądka, aby zmniejszyć ilość spożywanego pokarmu, ale funkcje trawienne pozostają nienaruszone. Ten rodzaj zabiegu można określić mianem "opaski żołądkowej" lub rękawową resekcją.


Źródła:
 http://www.chirurgiasowmed.pl/leczenie-otylosci/ - Endoskopowa gastroplastyka rękawowa
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon