AlfaMED
<<
AlfaMED
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Jak wybrać dobrą przychodnię lekarską?

Autor: Alfa

Jeśli jest jedna decyzja życiowa, której warto poświęcić trochę czasu, to jest to wybór lekarza pierwszego kontaktu. Kompetencje lekarza mogą wpłynąć na Twoje zdrowia, a w ostateczności nawet uratować życia. Jaka przychodnia będzie więc odpowiednia dla Ciebie i członków Twojej rodziny? badanie lekarskie

Oprócz zdiagnozowania choroby, lekarz może zwrócić uwagę na problemy, o których nigdy nie wiedziałeś, zdecydować, czy potrzebujesz pewnych badań, skierować Cię do właściwych specjalistów oraz monitorować postępy choroby. Jeśli cierpisz na przewlekłą lub bardzo poważną chorobę, Twoja przychodnia powinna zapewnić Ci kompleksową opiekę.

Przed wyborem lekarza pierwszego kontaktu należy zasięgnąć opinii w internecie, od przyjaciół lub rodziny. Ich rekomendacja będzie bardzo pomocna.

Inne rozważania obejmują m.in. to, w jakich godzinach oraz dniach przychodnia jest czynna, czy jest ona zlokalizowana w odpowiednim dla Ciebie miejscu.

Pierwsza konsultacja

Nie ma nic złego w zorganizowaniu wstępnej konsultacji, która pomoże Ci stwierdzić, czy dana przychodnia będzie właściwym wyborem. Dzięki temu poznasz także podejście lekarzy i personelu do pacjentów. Podczas pierwszego spotkania z nowym lekarzem medycyny ogólnej ważna jest komunikacja. Warto przedstawić swoje potrzeby i oczekiwania oraz przedstawić historię choroby. Szukaj lekarza, który będzie chciał Cię słuchać i poświęci czas na dyskusję na tematy związane ze zdrowiem. Przede wszystkim powinieneś czuć się komfortowo, przychodząc do niego z jakimkolwiek problemem, nawet tym najbardziej wstydliwym.

Nie podejmuj zbyt pochopnej decyzji. Pamiętaj, że jeśli jednak z czasem stwierdzisz, że wybrana przychodnia lekarska nie spełnia Twoich kryteriów, to w każdej chwili możesz zmienić decyzję.

Inną kwestią jest to, w jakiej przychodni chciałbyś, aby Twój lekarz pierwszego kontaktu był zatrudniony. Mniejsze poradnie oferują raczej konkretne i pojedyncze usługi, a także mogą mieć krótsze godziny otwarcia. Natomiast większe ośrodki medyczne zazwyczaj mają wydłużone godziny otwarcia i mogą oferować różnorodność usług. To naprawdę zależy od osobistych preferencji i od tego, czy miasto, które znajduje się najbliżej Twojego domu lub w którym mieszkasz, daje Ci wybór pomiędzy nimi.

Jedną z kwestii, co do której wielu ekspertów jest zgodnych to, że stała współpraca z jednym lekarzem, bądź przychodnią może przynieść znaczące korzyści. Kiedy pacjenci mają do czynienia z wieloma różnymi specjalistami, ciężko im obdarzyć ich zaufaniem.

Kiedy wybierasz lekarza, zwróć wagę na:

- Komunikację między Wami;

- Czas poświęcony konsultacji;

- Termin oczekiwania na wizytę;


Źródła:
 https://poradnia-staroleka.com.pl/ - Poradnia Rodzinna w Poznaniu
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon