AlfaMED
<<
AlfaMED
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Czy lakiery hybrydowe są bezpieczne?

Autor: Alfa

Lakiery hybrydowe zdobyły uznanie tysięcy kobiet na całym świecie dzięki temu, że zapewniają naturalny i schludny wygląd paznokciom. Poza tym są trwałe i wytrzymają naprawdę trudne warunki, w porównaniu ze zwykłymi lakierami, które szybko odpryskują lub całkowicie schodzą po kilku dniach. Dlaczego jeszcze warto zaopatrzyć się w lakiery hybrydowe lub udać się do kosmetyczki na taki manicure? Paznokcie pomalowane lakierem hybrydowym wkłada się na kilka sekund do specjalnej lampy i są suche. Nie trzeba czekać i uważać na to, aby nie dotknąć czegoś przez przypadek paznokciem = i zmarnować całą pracę. Lakiery hybrydowe to także wspaniała opcja dla kobiet, które zaczynają samodzielnie robić paznokcie sobie, koleżankom, czy pierwszym klientkom.

Manicure hybrydowy wygląda naprawdę ładnie, jednak czy jest naprawdę bezpieczny dla paznokci? Jak się okazuje, nie jest. Popularne ostatnio lakiery hybrydowe osłabiają i uszkadzają płytkę paznokcia. Jeśli Twoje paznokcie również wyglądają w ten sposób, prawdopodobnie powinnaś na jakiś czas unikać manicure hybrydowy. Poniżej przedstawiamy jak zregenerować zniszczone paznokcie.

Płytka paznokcia jest często osłabiana po długotrwałym i regularnie nakładanym lakierze hybrydowych. Paznokcie są kruche, łamliwe, miękkie i przebarwione. Ponadto występują problemy z zastosowaniem innego lakieru. Na uszkodzonych paznokciach lakier nie będzie trwały. Jak sobie z tym poradzić? Najprostszym rozwiązaniem jest zaprzestanie manicure hybrydowego i rozpoczęcie regeneracji płytki paznokcia. Po kilku miesiącach intensywnego leczenia wszystko powinno powrócić do normy, a Twoje paznokcie będą gotowe do następnych stylizacji.

Jak zregenerować paznokcie po manicure hybrydowym?

Paznokciom należy dać czas na odpoczynek po długotrwałym manicure hybrydowym. Najpierw należy ostrożnie usunąć warstwy starego lakieru do paznokci, aby uniknąć kolejnego uszkodzenia już osłabionej płytki paznokcia. Następnie należy obciąć je na krótko, tak aby mogły się one same wzmacniać i odrastać. Zaraz po tych zabiegach warto nanieść specjalny olejek na paznokcie. Najlepiej robić to codziennie, ponieważ hybryda powoduje suchość. Doskonałym rozwiązaniem jest stosowanie odżywek regeneracyjnych i suplementów diety, ale także spożywanie pokarmów, które mają korzystny wpływ na włosy, skórę i paznokcie. Takimi produktami są na przykład: nasiona, otręby, chude mięso z kurczaka, jaja, kasza, ryby, olej lniany i oliwa z oliwek. Leczenie tego rodzaju powinno trwać co najmniej miesiąc.

Twój pierwszy manicure hybrydowy

Jeśli zakupiłaś już pierwsze lakiery hybrydowe i planujesz pierwszy manicure lub chcesz zrobić to po dłuższej przerwie, wcześniej użyj odpowiedniej bazy. Ten kosmetyk może być stosowany przed każdym manicure, ponieważ przygotowuje płytkę paznokcia do zabiegu, wzmocnia ją i odżywia. Kosmetyk zawiera witaminy E i B5, o których wiadomo, że mają właściwości regenerujące i zapobiegają dalszym uszkodzeniom.


UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon