AlfaMED
<<
AlfaMED
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Jakie akcesoria do manicure wybrać?

Autor: Alfa

Czy nie zgadzasz się, że sposób, w jaki dbasz o swoje ręce, świadczy o poziomie higieny osobistej i ogólnego stanu zdrowia? Nikt nie lubi brudnych rąk. Ważne jest, aby zapewnić im właściwą pielęgnację i uwagę tak samo, jak innym częściom ciała. Manicure jest zarówno ważny dla kobiet, jak i mężczyzn. Czy wiedziałeś, że ręce mogą łatwo ujawnić Twój wiek? Cóż, jeśli chcesz, aby wyglądały one młodo, czysto i zdrowo, używaj regularnie akcesoria do manicure, które pozwolą Ci to osiągnąć. akcesoria do manicure

Nasze dłonie są codziennie narażone na zabrudzenia i trudne warunki atmosferyczne, bardziej niż inne części ciała, co czyni je podatnymi na uszkodzenia. Manicure pomaga złuszczać skórę, usuwając wszelkie przebarwienia. Pomaga utrzymać paznokcie w czystości i porządku, co zapobiega infekcjom grzybiczym. Pielęgnacja paznokci zapobiega również ich łamaniu, bolesnym odpryskom i tworzeniu się dookoła suchych skórek. Masaż jest częścią tego procesu i pomaga poprawić krążenie krwi, co oznacza, że poza wyeliminowaniem obrzęków, drętwienia czy bólu, wraz z upływem wieku mniej prawdopodobne jest także powstawanie zmarszczek na dłoniach.

Akcesoria do manicure

Aby nasze dłonie wyglądały, jak po wizycie w salonie kosmetycznym, warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do manicure, takie jak:

  • Obcinaczki do paznokci
  • Cążki do skórek
  • Pilnik do paznokci
  • Bloczek polerski
  • Radełko do odsuwania skórek
  • Drewniane patyczki z drzewa pomarańczowego

Obcinacz lub cążki do paznokci to najbardziej podstawowe narzędzie, którego potrzebujesz do manicure. Twoje paznokcie są pożywką dla bakterii i są jedną z najbardziej zabrudzonych części Twojego ciała. Regularne podcinanie ich od czasu do czasu jest ważne, jeśli chcesz utrzymać swoje ogólne zdrowie w dobrym stanie. Najlepiej co jakiś czas skracać je do minimum, ponieważ pomaga to zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób.

Jak używać obcinaczek do paznokci w domu?

Do przycinania paznokci najlepiej używać ostrych obcinaczek. Przed rozpoczęciem pracy należy upewnić się, czy są one czyste. Jeśli nie, należy je zdezynfekować. Pamiętaj, ab nie przecinaj zbyt wiele, ponieważ może to odsłonić wrażliwą część paznokcia i doprowadzić do infekcji.

Jakie jeszcze akcesoria do manicure warto mieć w swojej kosmetyczce? Takie, które pomogą Ci zadbać o skórki wokół paznokci. Skórki wymagają specjalnej pielęgnacji, aby nie wysychały i się nie łuszczyły. Do usuwania i wypychania skóry z paznokci stosuje się radełko. Jeśli masz twardą, twardą skórę, najlepiej użyć stalowego radełka, lecz jeśli masz miękkie skórki, postaw na drewnianą wersję.

Jak używać radełka?

Nigdy nie należy bezpośrednio wycinać skórki, tylko odsunąć ją do tyłu i być przy tym bardzo delikatnym!Przecięcie cienkiej skórki, może doprowadzić do infekcji. Używaj końcówki radełka, aby odsunąć ją z płytki. Dobrym momentem na poradzenie sobie z tym obszarem jest czas tuż po prysznicu, ponieważ wtedy skóra jest miękka i łatwo jest odepchnąć nadmiar naskórka.

Pozostałe akcesoria, takie jak pilniczek, czy bloczek pozwolą Ci wymodelować paznokcie oraz nadać im schludny kształt. Aby płytka paznokci wyglądała na zdrową, warto po każdym zabiegu pielęgnacyjnym nałożyć na nią bezbarwną odżywkę. Kiedy nauczysz się odpowiednio wykonywać manicure swoich paznokci, wizyty u kosmetyczki będą zbędne.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon


Komentarze:

• Ania
Miałam już wiele zestawów do manicure. Z doświadczenie wiem, że warto zainwestować w droższe produkty. Jakość wykonania i czas użytkowania różnego typu akcesoriów przekładają się na komfort w czasie wykonywania różnego typu zabiegów pielęgnacji paznokci dłoni i stóp.